چگونه بوی نامطبوع کفش را از بین ببریم؟

از بین بردن بوی آزاردهنده کفش

بوی بد کفش ها می تواند باعث خجالت زدگی شما شود. ممکن است که شما کارهای لازم برای رهایی از بوی بد کفش را انجام داده باشید اما همچنان موفق به از بین بردن بوی نامطبوع کفش نشده باشید. در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید بوی بد کفش ها را از بین ببرید. در انتهای این مقاله یک روش تضمینی و همیشگی به شما عزیزان گفته شده که می توانید برای رهایی از شر بوی بد کفش از آن استفاده کنید.

روش از بین بردن بوی بد کفش

بوی بد کفش هر کس بستگی به میزان فعالیت و کفش مورد استفاده شخص دارد. بیشتر اوقات با عوض کردن کفش و خرید کفش بهتر کاربر می تواند از بوی بد کفش خود خلاص شود. اما بعضی وقت ها تعویض آن نیز نمی تواند بوی بد کفش را از بین ببرد، زیرا در اغلب انسان ها به دلیل فعالیت بیشتر، کفش دائما در پای کاربر می باشد. افرادی که در مشاغل شرکتی یا کارخانه ها مشغول به کار هستند، معمولا ساعات طولانی تری کفش در پای خود دارند. شاید شما هم این جمله را شنیده اید که می گویند: پا قلب دوم هر شخص می باشد. بنابراین بهتر است از کفش ایمنی در مشاغلی که تایم کاری بالایی دارند استفاده نمایید زیرا کفش ایمنی با جنس چرمی که دارد باعث راحتی و حذف بوی بد کفش می شود.

1. تعویض یا شستشو کفی کفش

استفاده طولانی مدت در ساعات بلند مدت روز باعث می شود که پاهای کاربر در کفش تعریق کرده و باعث ایجاد بوی نامطبوع شود بنابراین لازم است که کفی کفش خود را بشویید تا از بوی بد کفش خلاص شوید. اگر کفی شما مدت بیشتری است که کار می کند می توانید آن را تعویض کنید. این روش در بسیاری از کفش ها مشکل بوی بد آن را حل می کند.

2.شستشوی کفش

بعد از چند روز استفاده باید کفش مورد استفاده خود را بشویید. شستن کفش ها هم باعث از بین رفتن باکتری های موجود در کفش می شود و هم باعث از بین رفتن بوی نامطبوع کفش می شود. بوی نامطبوع کفش باعث انتقال بوی بد به پا ها نیز می شود. به صورت متوسط بعد از 30 بار پوشیدن کاربر باید کفش خود را بشوید.

3. جنس کفش مورد استفاده

بوی بد کفش ممکن است از کفش های بی کیفیت کاربر باشد. کفش های بی کیفیت قابلیت گردش هوا ندارند و علاوه بر بوی بد باعث ایجاد تاول و میخچه نیز می شوند. بهتر است برای از بین بردن بوی نامطبوع، کفش خود را تعویض کنید.

4.کفش های خود را در جای خشک قرار دهید

قرار دادن کفش ها در جای خشک یا زیر نور خورشید باعث از بین رفتن باکتری هایی می شود که بوی بد از خود تولید می کنند. حدودا لازم است برای از بین رفتن بوی کفش آن را 4 ساعت زیر نور مستقیم خورشید قرار دهید. خشک نگه داشتن کفش ها نیز باعث می شود که مواد لازم به باکتری ها نرسیده و از بین برود.

5.اسپری خوش بو کننده

اسپری خوشبو کننده برای از بین بردن بوی بد

استفاده از اسپری خوش بو کننده سریع ترین روش از بین بردن بوی بد کفش می باشد. شما می توانید در مواقعی که به از بین بردن بوی بد کفش به صورت فوری نیاز داشتید از اسپری خوش بو کننده استفاده کنید. 

6.ریختن جوش شیرین در کفش ها

ریختن جوش شیرین به دو روش امکان پذیر می باشد. درون دو جوراب جوش شیرین ریخته و هر یک را درون یکی از کفش ها قرار دهید، یا مقداری جوش شیرین درون کفش خود بریزید. جوش شیرین دارای خاصیت ضد باکتری بوده بنابراین می تواند باکتری هایی که موجب بوی بد کفش می شوند را به طور کامل از بین ببرد.

7.از بین بردن بوی نامطبوع با مرکبات

مرکبات خاصیت ضد باکتریایی دارند بنابراین استفاده از آن ها نه تنها بوی بد کفش را از بین می برد بلکه بوی خوش آیندی آن نیز روی کفش می ماند. این روش یکی از روش های صد در صد موثر می باشد. شما می توانید از پرتقال، گریپ فرود، لیمو یا پوست لیمو استفاده نمایید.

8.از بین بردن بو با چای کیسه ای سیاه 

چای کیسه ای دارای موادی به نام تانین است که باعث از بین رفتن تمام باکتری های موجود در کفش می شود. این روش کاملا تضمینی بوده و بوی نامطبوع کفش را در یک ساعت از بین می برد روش استفاده از چای کیسه ای در این مورد به این صورت می باشد که ابتدا شما یک چای کیسه ای رو به مدت پنج دقیقه در آب جوش قرار می دهید و سپس آن را برای پنج دقیقه بیرون قرار می دهید تا کاملا خشک شود، بعد از انجام این مراحل لازم است که چای کیسه ای را به مدت پنجاه دقیقه درون کفش خود قرار دهید. چای دارای ویژگی ضد باکتری و ضد انزیم می باشد که بسیار موثر می باشد.

9.قرار دادن ذغال سیاه درون کفش

ذغال در هر جایی که می تواند بوی بد بگیرد مورد استفاده قرار می گیرد. برای از بین بردن بوی بد توسط ذغال ها لازم است که آن را درون یک جوراب یا دستمال که هوا از آن عبور می کند قرار دهید، این کار باعث می شود سیاهی ذغال کفش ها را سیاه نکند، و رطوبت و بوی نامطبوع کفش را بگیرد. 

10.استفاده از سرکه برای از بین بردن بوی نامطبوع کفش ها

سرکه دارای خاصیت ضد قارچی می باشد. روش استفاده از سرکه برای از بین رفتن بوی بد پا به این صورت می باشد که کاربر مقداری سرکه سفید در کفش خود ریخته و سپس کفش را جلوی آفتاب قرار می دهد، تا خشک شود. قبل از انجام این کار به یاد داشته باشید که در کفش های چرم خود از سرکه استفاده نکنید، زیرا سرکه باعث از بین رفتن چرم می شود.

11.استفاده از روزنامه

اگر کفش شما خیس یا مرطوب شده است لازم است که مقداری روزنامه درون آن قرار دهید تا از بوی بد ایجاد شده توسط آن خلاص شوید. تا زمان خشک شدن روزنامه ها را از درون کفش خارج نکنید.

12. استفاده از نمک

از بین بردن بوی بد با نمک

برای از بین رفتن کامل بوی بد کفش حتی هنگام پوشیدن بلند مدت مقداری نمک درون کفش خود بریزید. نمک خاصیت ضد باکتری دارد و مانع از بو گرفتن کفش و پا می شود.

13.فریز کردن کفش ها

درست است که فریز کردن کفش ها می تواند روش خنده داری به نظر بیاید اما جالب است بدانید که فریز کردن کفش ها بوی بد آن را به طور کامل از بین می برد. برای انجام این کار کفش خود را درون یک کیسه تمیز گذاشته و یک شب در فریزر قرار دهید، سپس آن را از فریزر خارج کنید تا شاهد از بین رفتن بوی بد آن شوید.

14. استفاده از الکل

الکل باعث ضد عفونی کردن کفش شده و کاملا بوی آزار دهنده ی کفش را از بین می برد. برای استفاده از این روش کافیست مقداری الکل را درون کفش های خود اسپری کنید.

15.پیاز برای رهایی از بوی بد کفش

شما می توانید با دو روش از شر بوی نامطبوع کفش خلاص شوید. در روش اول پیاز ها را خورد کرده و درون کفش میریزید تا زمانی که کاملا خشک شود. در روش دوم لازم است که آب پیاز را گرفته و با اب هر میوه ای که دوست دارید ترکیب کنید و سپس آن را درون کفش خود بریزید و بعد در جایی قرار دهید تا 24 ساعت بماند، بعد از گذشت 24 ساعت بوی پیاز از بین رفته و فقط بوی میوه ای که با آن ترکیب کرده اید روی کفش باقی می ماند.

16. استفاده از پودر بچه 

پودر بچه می تواند از بو گرفتن کفش جلوگیری کند. فقط کافی است مقداری از آن را روی جوراب یا کفش خود بریزید تا پاهای شما را هنگام فعالیت خشک نگه داشته و مانع از تعریق و بوی بد کفش شود.

17.صابون منجمد معتر

صابون های منجمد باعث از بین رفتن میکروب ها شده و رایحه ی خوش بویی دارند. شما عزیزان می توانید صابون معتر را چند ساعت درون کفش خود قرار دهید. قبل از انجام این کار از خشک بودن صابون مطمئن شوید زیرا صابون خیس می تواند باعث افزایش باکتری و بدتر شدن بوی کفش شود.

18.* روغن درخت چای+ الکل *

کفش و اسپری

روش آخر که یکی از بهترین روش های خوش بو کننده کفش می باشد. یکی از سریع ترین راه های از بین برنده بو می باشد. در این روش شما یک اسپری مخصوص از بین برنده ی بو درست کرده و در مواقع مورد نیاز از آن استفاده می کنید. برای ساخت این اسپری لازم است که ابتدا یک ظرف که دارای درب اسپری می باشد تهیه نمایید. سپس نصف آن ظرف را از روغن درخت چای و نصف دیگر آن را از الکل پر کنید، سپس درب آن را بسته و در هنگام نیاز آن را روی کفش یا جوراب خود اسپری کنید. این روش کاملا قطعی و کاربردی است.

جمع بندی: با انجام هر یک از این روش ها می توانید از شر بوی بد کفش خود خلاص شوید. از بین بردن بوی نامطبوع کفش باعث می شود اطرافیان شما نسبت به شما حس بهتری داشته باشند. اگر قصد خرید کفش ایمنی مناسب را دارید کفش ایمنی ارک یک انتخاب فوق العاده برای جلوگیری از بوی بد کفش می باشد.

شما عزیزان می توانید با توجه به نیاز خود از کفش اداری و ایمنی پناهی سیفتی دیدن کرده و محصول مورد نیاز خود را تهیه نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *